هواپیما، قطار یا اتومبیل، مهم نیس که با چه وسیله نقلیه ای سرکار خود حاضر میشید، هیچکی سفرهای کاری رو دوست نداره (حتی کسی که هواپیمای جت شخصی داشته باشه). افراد از اون نفرت دارن. دلایل اون عبارتند از طولانی بودن چراغ قرمزها، ترافیک سنگین خطوط، زمان انتظار و اتلاف زمان.

اما کمی صبور باشین، اگه زمان شما موقع رفتن به محل کارتون تلف نشه، چه جوری؟ ممکنه فکر کنین ما دیوونه ‏ایم، اما واقعا تنها کاری که می تونین انجام بدین، گوش‏ دادن دوباره و دوباره به آهنگ‏ های تکراریه؟ (بیایید با هم روراست باشیم، بعضی‏ ها بارها به یک آهنگ تکراری گوش میدن.)

پس بیکار نشینین! اینجا می بینین که چه جوری می تونین حتی موقع رفت و‏اومد به محیط کار از زمان خود استفاده کنین و این سفر کاری بی حاصل رو به سفری پرفایده تبدیل کنین.

 

ما از شورای کارآفرینان جوون خواستیم تا ایده ها و راه ‏هایی رو واسه بهره وری بیشتر از زمان سفرهای کاری پیشنهاد دهند، هم واسه مسافران و هم واسه رانندگان:

۱. به پادکستای صوتی فشرده گوش بدین

من از زمان سفر به طرف محل کار، واسه پیشرفت علم خودم استفاده می کنم. موثرترین وسیله واسه من فایلای صوتی موجود در اینترنته. من به تموم پادکستای مربوط به کسب و‏کارم گوش میدم و این باعث می شه که افکار بزرگتری در ذهنم ایجاد شه. گوش دادن به پادکستا با سرعت ۱٫۵X به شما این امکان رو می ده که در زمان کمتر، مطالب بیشتری یاد بگیرین. شمام می تونین خیلی راحت پادکستایی مربوط به کار یا رشته تحصیلی تون پیدا کنین، کافی ست جستجویی در گوگل داشته باشین.

۲. به ایمیلای خود جواب بدین

ممکنه شما ایمیلای زیادی داشته باشین که باید به اونا جواب بدین. در صورتی که از وسایل حمل و نقل عمومی مثل مترو استفاده می‏ کنین، می تونین در طول راه به ایمیلای خود جواب بدین. این کار می تونه باعث ۳۰ الی ۴۵ دقیقه صرفه‏ جوئی در وقت شه و در طول یک هفته، شما زمان زیادی دارین تا در محل کارتون به کارای مفیدتری بدین.

۳. مقالات مربوط به صنعت رو بخونین

اپلیکیشن پاکت، این امکان رو به شما می ده تا اخبار و مقالات در هر صنعتی رو ذخیره کنین و حتی وقتی به اینترنت دسترسی ندارین اونا رو بخونین. اگه در طول راه رانندگی می کنین و ترجیح میدید مقالات روز رو به زبون انگلیسی بخونین، می تونین از توانایی «تبدیل متن به صوت» در برنامه استفاده کنین که به شما این امکان رو می ده تا مثل یک پادکست، به مقالات گوش بدین. این کار یک سفر کاری مفید رو واسه شما جفت و جور می سازه.

۴. به دوستان تون در شبکه ‏های اجتماعی سر بزنین

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   چه جوری سخت‎ترین تصمیمات زندگی رو بگیریم؟ "

همه ما در شبکه های اجتماعی، دوستانی داریم و ممکنه همیشه فرصت نکنیم که به اونا سری بزنیم و با اونا رابطه داشته باشیم. شما می تونین درزمان حرکت به طرف محل کارتون به اونا ایمیل بزنین، تماس بگیرین و پیام بدین تا رابطه دوستی‏‏ تون برقرار باشه.

۵. کتابای مربوط به کسب و کارتون رو بخونین

زمانی که در وسایل نقلیه عمومی هستین، می تونه بهترین زمان واسه تهیه کتابای مربوط به کسب و‏کارتون باشه که قصد خوندن اونا رو داشته اید. موضوعی مربوط به کارتون رو انتخاب کنین (مثلا اگه شما با یکی از همکاران تون بحث شدیدی داشته اید می تونین کتابی درباره حل اختلاف بخونین). بعد می تونین چند تا نکته مهم اونو یادداشت کنین تا در محل کارتون از اون استفاده کنین.

۶. یک همسفر پیدا کنین

می تونین درزمان راه خود با یکی از همسفران تون که به نظر فرد جالبیه، دوست شید. می تونین با هم در مورد مسائل جاری صنعت، سازمان و یا شغل هاتون صحبت کنین. به زودی می بینین که با یک تیر دو نشون زدین: هم به محل کارتون رفت و اومد می کنین و هم یک جلسه ی مفید مشاوره ای دارین.

۷. سخنرانی آینده خود رو تمرین کنین

قصد دارین مطلبی رو ارائه بدین یا در مورد موضوعی سخنرانی کنین؟ می تونین شب قبل صدای خود رو ضبط کنین و در طول راه بهش گوش بدین. این یکی از کارای مفید دیگر درزمان سفر کاریه.

۸. داستان بخونین

داستانای و ماجراهای مربوط به کسب و‏کارا بسیار مهم هستن و شنیدن یک داستان موثر، حتی اگه مربوط به زمینه کاری شما نباشه، می تونه واسه تون مفید باشه. داستانای ادبیات انگلیسی این حس رو در من ایجاد می کنن که با مطالعه این داستانا میتونم ایده‏ ها و دیدگاه های جدیدی کسب کنم یا روشای داستان سرایی رو یاد بگیرم.

۹. افکارتان رو بنویسین

زمانی که در مترو هستین، می تونین وای فای گوشی یا تبلت خود رو روشن کنین، هدفون رو کنار بذارین و یک فایل متنی باز کنین و ایده‏ های خود رو که بسیار فرار هستن بنویسین، پیش از اونکه اونا رو از یاد ببرین. مسئله مهم اینه که این ایده‏ ها رو ثبت کنین.

۱۰. با اعضای تیم خود هماهنگی ‏ها رو انجام بدین

صحبت کردن با اعضای تیم در راه برگشت از محل کار و جواب دادن به سوال‏ های مهم اونا درزمان راه، کار مفیدیه. تماس با همکاران، مشتریان یا دنبال کردن چشم اندازه های جدید، واقعا در استفاده مفید از زمان سفرهای کاری اثر داشته باشه.

منبع : success۱

دسته‌ها: آموزشی